Kariéra bez hranícAnalýza kariérnych preferencií

Pri kontakte s našimi zákazníkmi a návštevníkmi portálu sa nemálo krát stretávame s otázkami, ktoré oscilujú okolo tém: Je lepšie pracovať pre malú alebo veľkú firmu? Aká pozícia bude pre mňa teraz tá lepšia? Hodím sa do tejto firmy? Otázky zdanlivo jednoduché, odpovede na ne však nie...ak chceme nájsť tie správne.

Mnohí pátrajú po odpovediach tohto typu vytvorením zoznamu plusov a mínusov zamestnávateľov podľa veľkosti, alebo ich aktivít, alebo analýzou pozície. To je celkom šikovný postup ako nájsť riešenie - avšak na zle koncipovaný problém.

Dobre, ale aké otázky sa má človek opýtať sám seba, aby mal v hlave jasno, keď ide o dôležité kariérne rozhodnutia? Odpovede budú pre každého iné a tú svoju potrebujete nájsť. Postup, ako sa k nim dostať, je len súčasťou väčšieho komplexu otázok, ktorým sa ako jednotlivec potrebujete venovať. Ten komplex je akoby mozaika vašich vlastných potrieb a preferencií v živote, a teda aj v kariére - začnite definovaním seba v kariére. 

1. Definovanie SEBA v kariére

(zodpovedanie na otázky, vďaka čomu budete mať budúce rozhodovania zjednodušené - aj rozhodovanie o tom, či ste viac človek hodiaci sa do veľkej firmy, alebo menšej)

2. Malá verzus veľká firma

(dodatočné fakty a informácie, ktoré treba vziať do úvahy pri rozhodovaní sa)

3. Na záver - zhrnutie

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg