Kariéra bez hranícPohovory

Víziou (často utópiou) náboru je vybrať správneho človeka pre správnu pozíciu tak, aby to prinieslo osoh obom stranám:

  • jednotlivcovi (ktorý v tom šťastnejšom prípade urobil správne rozhodnutie a je spokojný v danej firme, kolektíve a na konkrétnej pozícii)
  • firme (tým, že získala človeka, ktorý nie len že vykonáva danú prácu, ale ju aj rozvíja a prináša pozitívne výsledky; a je akceptovaný vnútorným kolektívom firmy)

Bohužiaľ, musíme vás sklamať. Toto dokonalé spárovanie nájdete len v poučke, nie v praxi. V realite ostávajú ľudia subjektívni a často sa nerozhodujú logicky, či ide o personalistov alebo uchádzačov sa o zamestnanie. Preto je náborový proces tak mystifikovaný a záludný – pretože je to hra, ktorá má milión pravidiel a jej 100%tná objektivita sa jednoducho nedá zaručiť.

Ale to je v poriadku – budeme pracovať s tým, čo máme. Posnažíme sa vám priblížiť všetky objektívne pravdy, i subjektívne elementy rozhodovania za cieľom, aby ste sa o „pohovorovaní“ naučili toľko veľa, že vás táto aktivita prestane strašiť, a začne baviť! Koniec koncov – pohovory sú o stretávaní nových ľudí, a to je jedna z najzaujímavejších aktivít na tomto svete, nie?

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg