Kariéra bez hranícRozhovory z IT sveta

Prinášame vám zaujímavé rozhovory s prestaviteľmi IT sveta.

Zuzana Kurucová, riaditeľka pre ľudské zdroje, Accenture Slovensko

resized_200x133_Kurucova_Zuzana.jpg

Rozhovor so Zuzanou Kurucovou, riaditeľkou pre ľudské zdroje v Accenture Slovensko, odhaľuje pohľad z vnútra sektora o tom, kto sa na poradenstvo hodí a kto nie: "Vhodný kandidát sa nebojí spochybňovať pravidlá alebo vysloviť vlastný názor. Nechveje sa strachom pri predstave, že bude pracovať na projektoch "kdesi tam ďaleko" pre klientov "kdesi tam vysoko". Chce zdolávať výzvy a opustiť teplé miesto za pecou. Je pripravený, ak mu v utorok večer oznámia, že v stredu ráno začína prácu na novom projekte v Prahe či v Sydney (alebo aj bližšie)."

Logica Slovensko: Odpovedajú Country Manažér a HR Manažérka
Hulman_Erich.JPGNeme__kov___Danica.jpg

Rozhovor s reprezentantmi Logica Slovensko - úspešnej pobočky nadnárodnej IT konzultačnej a integračnej firmy Logica. Otázky o situácii na trhu, ich interných procesoch a názor na odliv šikovných mozgov zo Slovenska do zahraničia sme kládli HR manažérke Danici Nemečkovej a Country manažérovi Erichovi Hulmanovi. Z rozhovoru vyberáme: "Pri pohovoroch je dôležité, aby kandidáti vedeli jasne formulovať svoje predstavy o práci, nepretvarovali sa a nesnažili sa zo seba robiť iných ľudí, než akí sú. Práca v IT nie je vhodná pre každého, a ak sa kandidát pretvaruje, že je práve ten typ, robí to na vlastnú škodu."

Software Engineer - Google - Silicon Valley (California)

misko1.jpgFascinujúci človek, pre ktorého je jeho práca skutočnou vášňou a zábavou. Za sebou má dve univerzity, množstvo náročných projektov a momentálne je jeho zamestnávateľom top firma globálne: Google. Vo IT fachu bol už v čase dot-com éry, a na Silicon Valley a Kaliforniu nedá dopustiť.  Predstavujeme Slováka Miška Heveryho, jeho najnovšie projekty a kariérny a osobný príbeh odohrávajúci sa v USA.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg