Kariéra bez hranícPoradenstvo

Keďže pod pojmom konzulting (poradenstvo) sa skrýva mnoho druhov činností, tentoraz ním máme na mysli podnikové a manažérske poradenstvo (business or management consulting). Ide o činnosť, v ktorej poradenské firmy diagnostikujú výkonnosť firiem a ich jednotlivých častí a navrhujú, prípadne implementujú riešenia pre svojich klientov - firmy a iné inštitúcie. Schématicky to vyzerá asi takto (príklad): firma má napriek dobrému odbytu a podielu na trhu výrazne menší zisk než požadujú majitelia, a preto požiada poradenskú firmu o pomoc. Tá povedzme zistí, že nákladová štruktúra podporných činností je vysoko nad priemerom v odvetví a odporučí firme tieto oblasti optimalizovať prostredníctvom outsourcingu niektorých procesov v rámci financií a IT. Neskôr môže poradca projekt vyčlenenia a podpory týchto aktivít treťou stranou aj realizovať.

Viac o poradenstve - základné informácie, tipy na globálnych a lokálnych hráčov a rozhovory s nimi - nájdete v tejto celej sekcii zameranej len na konzulting:

 

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg