Kariéra bez hranícPredaj

Predaj, nech je už v akomkoľvek odvetví, je dravá oblasť, vyžadujúca si hlavne odhodlanie zvíťaziť. V predaji sa človek stretne s mnohými odmietnutiami a preto musí ísť o silnú osobnosť so schopnosťou nebrať veci príliš osobne. Predaj potrebuje človeka, ktorý rád súťaží a problémy považuje za výzvy, ktoré chce zdolať. Predajcovia sú na 95 percent motivovaní peňažným ohodnotením, ktoré je zvyčajne nastavené na ich individuálny výkon (napríklad 50 percent platu je fixných, 50 percent variabilných od výkonu). Dobrý predajca disponuje dobrými verbálnymi schopnosťami a kombináciou ostatných schopností aspoň na priemernej úrovni.

Predajcovia sú momentálne najžiadanejší "tovar", najmä na trhoch s vysokou konkurenciou. Firmy sa snažia udržať svoje "predajné hviezdy" akýmkoľvek spôsobom - pretože oni sú práve tým článkom v procese, ktorý v konečnom dôsledku určí úspešnosť firmy na trhu.

Výhoda tejto práce je finančná flexibilita (zárobok závisí od vynaloženej námahy a šikovnosti), adrenalínové prostredie (neustále zmeny, rôznorodosť klientov, súťaživosť a kvóty, ktoré treba dosiahnuť) a dynamika. Nevýhodami je niekedy ťažko zvládnuteľný stres (napríklad pri nedosahovaní kvót) a silné konkurenčné prostredie (ktoré sa niekedy stáva až agresívnym). Nevýhoda je aj to, že mnohí zamestnávatelia vidia ako cieľ vašej aktivity "predať za každú cenu" a nie riešiť potreby zákazníka.

Jednou zo zaujímavosti je fakt, že v extrémne dravom prostredí (napríklad maklérstvo alebo headhunting, a špeciálne v Londýne) je táto práca spojená s drogami. Ide najmä o kokaín, ktorého jedným z účinkom je potreba rozprávať. To predajcom pomáha počas práce - ak sú pod vplyvom kokaínu, núti ich to neustále predávať - takmer bez prestávky. Na tieto veľmi dravé firmy a prostredie vo finančnom srdci Londýna si preto dávajte pozor!

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg