Kariéra bez hranícSekretárske a Asistentské Práce

Asistentské pozície sú vhodné pre ľudí s dobrými verbálnymi schopnosťami a bystrosťou úsudku. Vhodné pre dobrých koordinátorov a organizátorov, ktorí sú nezávislí a flexibilní a vedia zvládať stres vznikajúci z viacerých úloh v jednom čase.

Je to taktiež vhodné pre ľudí, ktorí sa pripravujú na danú manažérsku pozíciu a trénujú sa prostredníctvom "shadowing" - pozorovaním danej pozície z blízkosti, asistovaním.

Pri sekretárskych prácach je dôležitý zmysel pre detail a starostlivosť o zákazníka, plus diskrétnosť.

Aj v zahraničí platí, že druhým najdôležitejším človekom po "šéfovi" je jeho sekretárka. Je to preto, že práve táto osoba pozná interné vzťahy medzi firmou a klientami, názory šéfa k stratégiám a aktivitám iných oddelení a vie často veci aj ovplyvniť istým smerom.

Rozdiel medzi "sekretárskou prácou" doma a v zahraničí je ten, že:

  • V zahraničí sa nazýva táto rola nazýva "PA" - personal assistant, a prihlášky sa akceptujú ako od žien, tak i od mužov.
  • Napríklad vo VB je táto práca veľmi dobre platená (na to, že nevyžaduje vysokú školu -  medzi ?30 a ?35k ročne (t.j. per annum (p.a.)). Je to preto, že PAs často pracujú nadčasy (podľa toho, ako sa vyvíjajú aktuálne aktivity firmy a manažéra/ky). Týmto atraktívnym peňažným ohodnotením sa balancuje to, že PAs si nemôžu dovoliť luxus argumentu: "toto nie je v mojej náplni práce". Jednoducho robia to, čo je v danej chvíli potrebné a čo manažér/ka potrebuje mať dokončené.
  • Táto pozícia sa teší celkom dobrej prestíži - byť dobrým PA sa považuje za talent a špeciálnu schopnosť, ktorú nemá každý. Dobrý PA sa okrem schopností a zručností spozná podľa toho, že daná osoba ostala s jedným zamestnávateľom dlhšie než tri roky.

Kontaktujte nás, ak potrebujete ďalšie informácie.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg