Kariéra bez hranícStavebné Inžinierstvo

Táto oblasť prekvitá nie len v Anglicku (extrémne, najmä vďaka Olympijským hrám v 2012), ale aj na Blízkom Východe (najmä Dubai, ale aj Kuvajt atď) a Hong Kong. Práve v stavebníctve na globálnej úrovni sa dejú veľké zmeny - veľké západné firmy posielajú svojich manažérov na ex-patriotské pozície na exotický východ, a jednoducho veľké množstvo ľudí cestuje v tomto odvetví v rámci projektov medzinárodne. Je to oblasť, ktorá vrie a v ktorej sa nachádza mnoho investícií a potenciálu.

V tejto oblasti sa človek buď môže zamestnať ako "permanent staff" - trváca pracovná sila, priamo konkrétnym zamestnávateľom. Hovoríme o špecializovaných pozíciách, ako Project Manager, alebo Quantity / Quality Surveyor, alebo Supervisor, s kvalitnými skúsenosťami. Čím ťažšia pozícia a kvalitnejší kandidát, tým väčšmi sa zamestnávateľ snaží získať danú osobu na "vlastnú stranu", tzv. "on the books" (ako klasického zamestnancia viazaného zmluvou a plateného priamo). Čo je často dosť obtiažne, keďže práve títo skúsení ľudia, majú záujem o druhú stranu mince - fungovať ako "contractors", teda profesionáli na zmluvne dohodnutý čas, na zmluvne dohodnutý rámec odpracovaných hodín. To je druhá možnosť, ako fungovať v stavebníctve - ste na "payroll" / "books" agentúry, ktorá vám dodáva prácu od tretej strany. Vy oficiálne pracujete pre agentúru, ktorá vám aj platí, a je na vašom rozhodnutí, do ktorého projektu pôjdete, do ktorého nie, s ktorou firmou áno, s ktorou nie.

Teda prvá možnosť "permanent staff" dáva istotu, zmluvu, ktorú však v pozícii žiadaného profesionála nemusíte preferovať, druhá možnosť ponúka viac slobody a vlastného rozhodovania o projektoch, prostredníctvom spolupráce s agentúrou.

Pre tento odbor potrebujete: nadpriemerné kombinované (matematické a technické) schopnosti, praktickú a nezáviskú osobnosť, ktorá sa dokáže presadiť a silné vyjednávacie schopnosti.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg