Kariéra bez hranícZdravotnícky sektor

Lekári i zdravotné sestry sa vyznačujú starostlivou povahou a spoločenskou / sociálnou motiváciou. Lekári, sestry a zdravotníci musia mať zmysel pre detail a zvládanie stresu, lekári k tomu všetkému naviac nadpriemerné matematické, percepčné a analytické schopnosti.

Zdravotnícky sektor je jedna z najrýchlejšie rastúcich oblastí celosvetovo. Súvisí to s demografiou - celkovým starnutím obyvateľstva (najmä Európa a USA). V USA sa otvorili vysoké zdravotnícke školy "nursing" ako odpoveď na neustály dopyt po kvalitných medicínskych službách. Na základe toho sa dynamicky rozrastá aj sektor opatery o starých/slabých/nemohúcich. Aj v nasledujúcich rokoch budú všetky tieto oblasti prekvitať, a to sú dobré správy pre doktorov a zdravotníkov (do toho rátame aj zdravotné sestry), ktorí sa pohrávajú s myšlienkou skúsiť to v zahraničí.

Príkladom je mesto Houston v Texase, USA, ktoré sa považuje za číslo jedna v zdravotníckom výskume. V Houstone sa nachádzajú prestížne nemocnice, do ktorých prichádzajú ľudia z celého amerického kontinentu, a vôbec sveta. Zdravotníctvo sa tam hneď po energetickom sektore radí za druhý najväčší sektor vo vytváraní pracovných príležitostí. Zdravotníctvo však neprekvitá len na juhu USA, rýchlo trasformuje mnoho ďalších amerických štátov a univerzít.

Treba však poznamenať, že keďže je zdravotníctvo spoločensky citlivou témou, má regulácia tohto odvetvia rôznorodý dopad na atraktívnosť zamestnania sa v tejto oblasti v tej-ktorej krajine.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg