Kariéra bez hranícStredno - krátkodobé

A čo teraz? Dokopali ste sa k dlhodobej vízii, strategickému obrazu toho, kde budete o 30 rokov - a ako mi to pomôže v hľadaní práce TERAZ?...vravíte si. Takto:

Výsledkom predchádzajúcich cvičení je aj váš Rozvojový plán (Príloha 2), ktorý ak je dobre napísaný, tak vám jasne ukazuje, čo potrebujete zažiť, čím potrebujete prejsť a ktoré zručnosti sa naučiť. Taktiež - profily ľudí, ktorých ste si preštudovali, vám dali dobrý základ pochopenia, ako to vo vašom odvetví funguje. Po tretie, kariérny kouč je vám k dispozícii. Toto by mali byť dostatočné informácie na zistenie, o akú pozíciu sa budete zaujímať v TERAJŠOM ŠTÁDIU svojej kariéry.

Rozhodnutie o ďalšom kroku

Ešte pred tým, než sa vrhnete do víru pracovného trhu, odporúčame vám vyplniť si nasledujúcu tabuľku (ako registrovaný užívateľ si ju môžte stiahnuť na spodku tejto stránky). Pomôže vám pri plánovaní ďalšieho kroku v podobe prijatia ponuky na zamestnanie. Pripomenie vám, čo vlastne chcete a čo je pre vás dôležité.

Bude zachytávať vaše kritériá rozhodovania sa pre jednotlivé ponuky. Tabuľku si porovnajte s pomyselnou tabuľkou vašej terajšej ponuky na zamestnanie. Nikdy nenájdete 100% zhodu, no vyhýbajte sa prílišným kompromisom, ktoré by z dlhodobého hľadiska mohli viesť k frustrácii. Taktiež očakávania usmernite nahor, ak uvidíte, že ste situáciu podcenili. Každopádne - vyvarujte sa situáciám, kedy by ste pritlačení k múru akceptovali niečo, čo váš inštinkt neakceptuje. Pred podobným krokom prosím kontaktujte svojho kariérneho kouča (mamotazku@zahranicami.sk)!

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg