Kariéra bez hranícVaša osobná vízia

Vás definuje. Stačí jediný pevný bod vo Vašom živote - Vaša vízia, a rovnováhu máte zachovanú.

O svojej osobnej vízii nemusíte vôbec s nikým komunikovať (ale môžte ak chcete), len je dôležité, že o nej viete a máte ju. Vraví sa, že stačí jeden jediný pevný bod na svete a rovnováha je zachovaná. Presne tak to je - všetko sa točí - vo vašom živote tiež, a na zachovanie zdravého a plnohodnotného života potrebujete jeden jediný pevný bod. Tým by vám mala byť vaša osobná, najosobnejšia vízia.

Ako k nej prísť? Zodpovedajte si tieto otázky

  • Keď sa na chvíľku zasnívate - aká je Vaša predstava ideálneho sveta?
  • Ak si predstavíte, že vy a vaši najbližší máte všetko, čo potrebujete - čo si želáte pre zvyšok sveta?
  • Keď si predstavíte, že máte 96 rokov a ležíte na smrteľnej posteli - premýšľate o svojom živote - na čo vo svojom živote by ste boli najviac hrdí?
  • Pri ktorých aktivitách sa cítite, že ste to naozaj vy, a že žijete naplno
  • Ako by ste chceli aby Vás vnímali ľudia, na ktorých vám záleží?

Táto vízia je obraz človeka, ktorého by ste sami zo seba radi vytvoriť. Môže sa v priebehu rokov meniť, a asi tak často, ako často dokážete zmeniť svoj svetonázor a pohľady na svet naokolo.

 
 
 

Príklady osobnej vízie:

  1. Som naplno žijúci človek, ktorý urobí svoju rodinu a najbližších šťastnými: zabezpečí ich finančne, emocionálne a spoločensky. Vychová zo svojich detí dobrých ľudí.
  2. Som zodpovedný jedinec, ktorý sa snaží zlepšiť život sebe a druhým.
  3. Cieľom môjho života je spoznávanie, hľadanie pravdy a dávanie možnosti druhým sa o pravde dozvedieť.
  4. Som, čo robím. Kvalita mojej práce určuje môj život - a výsledky mojej práce sú určené pre širšiu spoločnosť.
  5. Žijem každý moment naplno. Vychutnávam si svoj život - neanalyzujem minulosť a neplánujem budúcnosť - žijem v prítomnosti. Rozširujem radosť a lásku, lebo to je to najdôležitejšie.

 

Cvičenie: Vymedzte si približne 15 minút na zodpovedanie otázok vyššie. Môžete použiť Formát osobného plánovania. Pozrite sa na všetky odpovede a tie, ktoré súvisia, spojte do jednej kategórie. Vytvorí sa vám tak niekoľko (u niekoho len jedna, u niekoho viac) kategórií, v ktorých sa chcete v živote realizovať a na ktorých vám záleží. Najdôležitejšie z nich vyberte a sformulujte svoju vlastnú víziu.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg