Kariéra bez hranícAfrika

Začíname! Predstavíme vám ľudí, ktorí v Afrike žijú a pracujú, a taktiež to, čo potrebujete vedieť o tom, ako na to!

Nigéria

Daniela Kmeťková žije a pracuje v Nigérii. Čo ju tam zavialo, ako sa jej tam žije a pracuje, o tom nám do detailov rozpráva táto odvážna cestovateľka a absolventka Ekonomickej Fakulty UMB, odbor cestovný ruch, v Banskej Bystrici.

Keňa

Najprv vyštudovala Ekonomickú fakultu na UMB v Banskej Bystrici, neskôr Právnickú fakultu Komenského univerzity, zameranie na mierové riešenie sporov. Rýchlu kariéru finančníčky v Kraft Foods po štúdiách však minulý rok vymenila za dedinku v západnej Keni. Edita teraz pracuje ako terénny pracovník organizácie Človek v ohrození na projekte vzdelávania a mikropôžičiek pre podnikanie lokálnych chudobných žien. Našla si čas na množstvo detailov a skutočných príbehov z Kene. Edita Bednárová.

Viac o Keni

...pokračujeme v rozprávaní s Editou.....

Egypt

Lenka Beňová pracuje ako vedecká pracovníčka na projektoch oddelenia Social Research Center, na známej univerzite v Káhire, American University in Cairo. Po gymnáziu na Vazovovej v Bratislave študovala podnikové hospodárstvo (Business management) na Suffolk University v Bostone. Po bakalárskom štúdiu vhupla rovno do praxe: dva roky venovala začínajúcej firme v USA, kde spustila výskum v oblasti dlhodobej zdravotníckej opatery. Rok žila v Nigérii, kde bola súčasťou zdravotníckych projektov okolo HIV, malárie, mentálneho zdravia a podvýživy. Po týchto rokoch strávených prácou, cestovaním a sebaspoznávania sa, zistila, čo chce. Tak odišla študovať Blízky Východ, priamo do srdca orientálnej Afriky, Egypta. Ako sa ďalej odvíja jej príbeh, už hovorí sama.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg