Kariéra bez hranícBelgicko

Táto sekcia vám objasní Ako sa stať "Euro-úradníkom" a prinášame ďalšie zaujímavé rozhovory:

Ako sa stať "Euro-úradníkom"

Do práce pre Európsku komisiu, či iné inštitúcie EÚ, sa Európania hrnú. Platy sú vysoké a Brusel, aj keď nepatrí medzi najoslňujúcejšie veľkomestá, ponúka celkom slušný štandard života. Ľudia z nových členských štátov Únie majú oproti kolegom zo Západu výhodu v tom, že na prácu v inštitúciách EÚ sú národné kvóty a tie majú Východoeurópania zatiaľ nenaplnené. Takže, ako na to?

Centre for European Policy Studies - Research Fellow - Brusel (Juraj Draxler)

Juraj Draxler Pracuje pre Centre for European Policy Studies (CEPS) ako Research Fellow. Porozprávali sme sa s nim o jeho práci a živote v Bruseli.

Stáž v Európskej federácii odpadového hospodárstva a environmentálnych služieb - Brusel (Dana Vyžinkárová)

Dana Vyžinkárová budúci rok končí svoje štúdium biochémie na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Minulý rok stážovala v Európskej federácii odpadového hospodárstva a environmentálnych služieb v Bruseli, kde nabrala rôzne skúsenosti, ktoré teraz zužitkuváva späť doma. O jej živote v Belgicku, skúsenostiach z európskej lobbyingovej agentúry a o návrate domov, v tomto rozhovore.

Analytik korporátnych klientov - Royal Bank of Scotland - Brusel

Zuzana Sáreníková prináša svoj pohľad na prácu v bývalej ABN Amro banke, ktorá bola pred nedávnom odkúpená Royal Bank of Scotland a na to, ako ovplyvní finančná kríza ďalší osud bankovníctva. Žije v Belgicku, ktoré sviežim a triezvym pohľadom hodnotí okom vnímavého cestovateľa a pridáva zopár tipov pre tých, ktorých táto krajina skvelej čokolády a čerešňového piva láka.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg