Kariéra bez hranícSlovensko

Túto sekciu venujeme tým, o ktorých by sa malo rozprávať a vedieť viac. O Slovákoch, ktorí po rokoch strávených v zahraničí, sa rozhodnú prejsť procesom, o ktorom sa vraví, že je tisíc krát ťažší než spoznávanie cudzích krajov - a to je návrat naspäť domov.

 

Na prvý pohľad sa to nezdá ako "veľká vec", avšak pre všetkých tých, ktorí sa po dlhšom čase vrátili zo zahraničia späť, to "veľká vec" je, a dobre vedia, že často ide priam o skúšku ohňom. Životná skúsenosť "mimo" človeka veľmi zmení, a tak sa domov vracia nový človek. On sám nemá pocit, že sa zmenil, a aj všetci doma očakávajú "pôvodného" človeka. Začína v dobrých prípadoch "komédia" a v tých horších "tragédia", keď sa dva cudzie svety stretnú a majú sa naučiť nanovo spolu žiť. 

Pre všetkých navrátilcov je tu aj špecializovaný projekt: Slovensko Calling.sk

logo.jpg

                                              
Prvé rozhovory:

Čo o vás hovorí vaša angličtina?

Alebo ako rozpoznať Slováka, Čecha a Maďara v angličtine...

Prinášame vám rozhovor so zaujímavou osobnosťou, riaditeľom spoločnosti EMPIRE – Tomášom Törökom, ktorý už 6ty rok na slovenský a český trh prináša inovácie v učení angličtiny. Pýtame sa ho na názor, ako je to s úrovňou slovenskej angličtiny, a aké boli jeho najväčšie trapasy s angličtinou v začiatkoch.

Alex Mitro - návrat na Slovensko: 2005

Alex je charizmatický mladý človek, ktorý za relatívne krátky čas dokázal veľa. Prežil vzrušujúce a zaujímavé časy na dvoch vysokých školách v USA, kde naštartoval aj svoju kariéru v ekonómii, biznise a poradenstve. Po rokoch sa rozhodol prísť späť domov, a teraz v Bratislave podáva poradenstvo firmám pri ich transformácii na budúcu slovenskú menu Euro. Rád cestuje, lyžuje, stretáva sa s priateľmi a popri všetkom rozbieha mnoho ďalších projektov. Viac o ňom v rozhovore!

Ľuba Vranka - návrat na Slovensko: 2007
Ľuba Vranka vyštudovala odbor obchodu a marketingu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Teraz však žije v Daytone, v Ohio (USA), kde pracuje ako Náborový koordinátor pre personálnu agentúru, pre ktorú taktiež rozbieha ich novú pobočku. Po štyroch a pol roka v USA sa však rozhodla navrátiť domov na Slovensko. O jej skúsenostiach táto milá a zaujímavá Slovenka sama.
Martina Bendžalová - návrat na Slovensko: 2007

Po vyštudovaní fakulty podnikového manažmentu na EU v Bratislave zaviedla Martinu Bendžalovú do Londýna túžba spoznať jazyk. Keď sa jej tento sen splnil a získala aj odbornú pracovnú skúsenosť, svoj pobyt zavŕšila absolvovaním kurzu grafického dizajnu na Londýnskej Univerzite Umenia. Momentálne je späť na Slovensku a plánuje svoje skúsenosti zužitkovať práve v grafickom dizajne. Viac o jej plánoch na Slovensku a láske k dizajnu ona sama v rozhovore:

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg