Kariéra bez hranícKríza na trhu, jeseň 2008

V Amerike sa dejú veci...

Je ich mnoho, no v poslednej dobe na striedačku zaberajú titulné stránky amerických masmédií dve najhorúcejšie témy: utorkové voľby a finančná kríza.

Príbeh senátora, ktorý (po krátkom čase v lokálnej/štátnej politike a neúspešnej snahe stať sa členom dolnej komory amerického kongresu) len začiatkom roku 2005 nastúpil ako málo známy nováčik na národnú politickú scénu a po štyroch rokoch to ako prvý černoch dotiahol na najvyšší politický post v najvplyvnejšej krajine sveta, je príbehom ako vyšitým s veľkej americkej knihy, v ktorej je všetko možné a vaše schopnosti sú limitované jedine vašimi snami. Možno je to príbeh, ktorý v rôznych podobách môže inšpirovať aj nás. To, aký dosah bude mať zmena garnitúry v USA dopad na svet, ekonomiku a nás, však nechajme polemizovať iných, keďže sa táto téma vymyká obsahu tohto portálu.

Inak je to s finančnou krízou a s ňou súvisiacou recesiou, ktorá sa nás všetkých dotýka predsa len o niečo bytostnejšie. Polemika okolo budúcnosti slovenského dôchodkového systému, priškrtené úverové zdroje, tlak na znižovanie nákladov, pokles dopytu po slovenskom exporte, prepúšťanie v zahraničí, kde mnohí z vás pracujú je len niekoľko aspektov ktoré táto kríza so sebou prináša. Už sme zaznamenali reakcie a otázky od ľudí pracujúcich v zahraničí alebo aj na Slovensku, ktorí prácu už stratili, alebo ktorých zamestnávatelia takéto riziko signalizovali. Téme riadenia kariéry v čase krízy, sme sa venovali v našom júnovom newsletteri, a tak vám tieto cenné rady prinášame do pozornosti.

Wall_Street_crisis.jpg w_USA_visa.jpg w_Barack_Obama_President.jpg

Ďalšou a dlhodobo očakávanou správou je zrušenie vízovej povinnosti pre turistické a obchodné cesty do Spojených štátov amerických. Výsledkom je, že 17. november 2008 umožní všetkým jednoduchšie spoznávanie kariérnych možností, obchodných príležitostí či iných fascinácií, ktoré Spojene štáty ponúkajú denno-denne.  O tom, že aspoň na nejaký čas sa štáty oplatí vidieť, vás možno presvedčia podnetné postrehy Slovákov žijúcich alebo momentálne pôsobiacich v USA. Pridávame ich pohľady a názory špeciálne zozbierané v súvislosti s aktuálnou tému krízy: Vyjadrili sa prví - pridajte aj vy svoj pohľad na vec!

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg