Kariéra bez hranícRozhovory s USA

Prinášame vám rozhovory s úspešnými Slovákmi v USA:

Ak máte pre nás tipy na tých, s ktorými by ste tu radi rozhovor videli, píšte nám na: info@zahranicami.sk. Tešíme sa!

HR Business Partner - IBM New York

Diana_Silonova.jpg Diana Šilonová odišla za Atlantik vo svojej rannej dvadsiatke po tom, ako reprezentovala Slovensko v ženskom futbale. V Amerike hrala futbal za univerzitu v Bridgeporte, vyštudovala MBA so špecializáciou v ľudských zdrojoch, založila a vedie firmu s medzinárodnými projektmi a najnovšie pracuje pre IBM v New Yorku. Príbeh, ktorý akoby zahŕňal zo všetkého trochu: spoznajte bližšie Dianu Šilonovú - cieľavedomú a aktívnu podnikateľku a "HR-istku".

Dianka Šilonová

Diankin príbeh pokračuje...

Muzikálová speváčka na Broadway - New York

Luba_Mason.jpgLuba Mason je slovenská muzikálová stálica na Broadway-i v Manhatane. Známa svojím zvonivým hlasom, úspešnými rolami v známych shows ako napr. Chicago -  a taktiež príťažlivými slovanskými črtami – to je umelkyňa slovenského pôvodu, ktorá nám priblížila nie len svoju tvorbu, ale aj pohľad na svoje slovenské korene a kľúč k úspechu v showbiznise v Amerike. Luba Mason, exkluzívne pre vás! (preložené do slovenčiny redakciou).

Realitný maklér - Smith Associates - Florida

silvia2.JPG Pochádza z Nitry, od malička vedela, že chce podnikať, cestovať a učiť sa jazyky, a od roku 2001 vlastní svoju maklérsku firmu v nehnuteľnostiach na Floride, Smith Associates, Inc. Ak by nehnuteľnosti nepredávala, robila by niečo iné...dizajnovala by ich. Najviac jej v Amerike okrem Lúčnice chýbajú mamine špeciality a babkine zemiakové šišky, a tvrdí, že momentálna fáza nízkych cien nehnuteľností na Floride je dočasná, a práve preto veľmi priaznivá pre terajších kupujúcich najmä z Európy. Prinášame vám rozhovor so Sylviou Smith-Levine.

Compliance Officer - Globálna banka v NewYorku
Iveta Hlinka skončila štúdium Ekonómie, Zahraničný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave a následne na to získala svoj medzinárodne uznávaný "master degree" na prestížnej súkromnej univerzite v Japonsku - Keio University. Prešla niekoľkými zamestnaniami, aby nakoniec zakotvila v sfére investičného bankovníctva. Teraz pracuje pre jednu z najväčších globálnych investičných bánk v New York City, ktorej meno neuvádzame, keďže tak to určuje ich vnútropodniková politika.
Manažér rozvoja biznisu - Shell - Texas

Pochádza z Košíc, od ktorých ho však momentálne delí asi 15 tisíc kilometrov vzdušnou čiarou. Má skončenú Ekonomickú univerzitu v Bratislave - Podnikovo-hospodársku fakultu v Košiciach a jeho skúsenosti siahajú doširoka - od práce v neziskovom sektore, cez poradenstvo, a momentálne zakotvil v energetike. Pre firmu Shell pracuje od 2004, a tvrdí, že ide o firmu s dobrým etickým kódexom, transparentnosťou a skvelými ľuďmi. Z nepracovného pohľadu ide o osobu sršiacu zaujímavými postrehmi a humorom - Rado Švec.

Obchodník s akciami - New York

Peter Šaro, pôvodom z Košíc a absolvent Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej Univerzity, prináša rýchlokurz obchodovania na Wall Street. Pohľad obchodníka, ktorý zažíva dennodenný stres a adrenalín práce, ktorú poznáme len z filmov ako „City“. Neoceniteľné skúsenosti a rady ako na to - stať sa úspešným v tejto rizikovej kariére... ale najmä – o čom to skutočne je.  Peter Šaro, New York.

Konzultant vzdelávania - Houston, Texas

Ľuboš Janoška, pôvodom z Kysúc, žije už niekoľko rokov v Spojených štátoch Amerických. Pred tým "povymetal" aj iné kúty sveta - od Európy, ročnej odbornej stáže v Costa Rica, až po Srí Lanku. Teraz sa usadil v Houstone, ktorý ešte nedávno figuroval v globálnych správach kvôli ničivému hurikánu Ike. Ľuboš ho však v šťastí prežil a teraz ho už spovedáme nie len na tému vzdelávanie, finančná kríza v USA, ale aj inovatívna konferencia Learning 2008, ktorej sa nedávno zúčastnil na Floride.

Software inžinier v Google - Silicon Valley (California)

misko1.jpgFascinujúci človek, pre ktorého je jeho práca skutočnou vášňou a zábavou. Za sebou má dve univerzity, množstvo náročných projektov a momentálne je jeho zamestnávateľom top firma globálne: Google. Vo IT fachu bol už v čase dot-com éry, a na Silicon Valley a Kaliforniu nedá dopustiť.  Predstavujeme Slováka Miška Heveryho, jeho najnovšie projekty a kariérny a osobný príbeh odohrávajúci sa v USA.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg