Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Interné povýšenie

Články:

Interné povýšenie

Čo znamená povýšenie?

Z klasického alebo pôvodného významu znamená povýšenie postup zamestnanca na podnikovej hierarchii. Znamená to presunutie sa na vyššiu pracovnú pozíciu, ktorej je priznaná vyššia dôležitosť, status a s nimi vačšinou spojené aj vyššie platové ohodnotenie alebo atraktívnejšie benefity, väčšia miera zodpovednosti a zvyčajne je to jedna z príjemných kariérnych udalostí, ktoré sa môžu človeku na pracovisku stať.

Druhy povýšení

Povýšenie na základe výkonu, resp. podľa zásluh:

Ide vlastne o vyjadrenie úspechu tohto zamestnanca na danej pozícii, prípadne o ocenenie získania dodatočného vzdelania, ukončenia projektu a podobne. Neznamená to, že tento zamestnanec mení náplň práce (teda z inžiniera na manažéra), ale v rámci tej istej práce postupuje z úrovne 1 na úroveň 2, alebo z úrovne junior na úroveň senior a podobne (príkladom bude povýšenie z predajného konzultanta na predajného konzultanta - senior. Alebo: povýšenie z Analytik I. na Analytik II. Prípadne do tretice: povýšenie z pozície Konzultant na pozíciu Konzultant pre región XYZ atď). 

15 tipov na dosiahnutie povýšenia

Je naivné myslieť si, že povýšenie závisí čisto od vášho momentálneho výkonu. A prečo by aj malo? Nová pozícia je o novom výkone a nových úlohách, a ten váš doterajší nezaručuje takú istú kvalitu výkonu aj na novej pozícii. To z objektívneho hľadiska. Plus, primiešajme do situácie aj subjektívne dôvody, ako je napríklad váš "osobný marketing", a ako dobre sa vie o vašich menších alebo väčších úspechoch na projektoch. A i to nie je všetko. Do tretice, potrebujete k veciam pristupovať tak trochu takticky a predpokladať ďalší vývoj - byť v správnom čase na správnom mieste.

Kedy je povýšenie nočnou morou

Toto je fiktívny príbeh poskladaný z reality viacerých koučovaných klientov. Mená a situácie sú však pozmenené, ale stále vyjadrujú podstatu príbehu.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg