Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Kariérna zmena

Uvažujete o myšlienke opustiť vašu súčasnú prácu a pustiť sa do niečoho úplne nového? A máte na to skutočne dobré konštruktívne dôvody, alebo vás len manažér sklamal a rozhodli ste sa na chvíľu všetko vidieť negatívne?

V koučingovej praxi často rozlišujeme klientov na tzv. "reaktorov" a "tvorcov". Tí prví sú typy, ktoré sa nechávajú zmietať externými vplyvmi, a reagujú na ne: "Predstav si, toto sa môže stať len mne! Typické - šéf povýšil znova niekoho iného, hoci je všetkým jasné, že si to zaslúžim ja!". Druhá skupina ľudí svoje externé prostredie aktívne ovplyvňuje a preberá zodpovednosť na seba, aj za to, za čo často nemôže: "Tentoraz mi povýšenie nevyšlo, musím popremýšľať, kde nastala chyba. Výsledky stoja za mnou, takže v tom to nebude - možno som sa však interne dostatočne nepredal."

Aktívny verzus pasívny prístup. V tom je kľúč aj pri rozhodovaní sa o kariérnej zmene. Sú vaše dôvody externého alebo interného typu? Chcete odísť, pretože máte pocit nedostatočného ocenenia v terajšej organizácii, alebo zvažujete zmenu preto, lebo už dávno viete, že sa hodíte na niečo iné, alebo niekam inam?

Pre začiatok treba povedať, že pod slovom kariérna zmena budeme tentoraz vnímať nie len radikálnu zmenu povolania, povedzme z bankového úradníka na profesionálneho automechanika, ale taktiež akúkoľvek zmenu, ktorá zahŕňa zmenu sektora alebo zamerania pracovnej pozície. Teda nejde iba o typický prechod z firmy do firmy v tom istom povolaní a v príbuznej funkcii, ale minimálne pôjde o podstatnejšiu zmenu pozície v tom istom sektore, alebo jednoducho prechod z finančného sektora do farmaceutiky.


Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg