Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Správne vs Nesprávne dôvody

Nesprávny dôvod pre zmenu - existuje taký?

Pretože ak je váš dôvod najmä externý (Nerozumiem si s manažérkou; Nedoceňujú, čo všetko pre nich robím; Už dávno som žiadal o zvýšenie platu; Mám tu najnudnejšiu prácu, ktorá sa vo firme našla), tak treba ísť hlbšie a rozmeniť to na drobné. Zistiť, či náhodou neutekáte pred situáciou, ktorú ak sa nenaučíte riešiť teraz, zopakuje sa aj na ďalšom pracovnom poste, v inej organizácii. Áno, niektoré interné konflikty na pracovisku sa nedajú riešiť inak, než len odchodom, ale vtedy si musíte byť istí, že ide o takúto krajnú situáciu, pre ktorej vylepšenie ste už vyskúšali a urobili všetko.

A potom sú tu vaše interné dôvody. Keď viete, že máte isté vlohy alebo talent, ktoré sa nedajú využiť v prostredí, organizácii alebo na pozícii, kde momentálne ste. A nemusí ísť o talent v pôvodnom, klasickom zmysle slova, ale o niečo úplne jednoduché ako napríklad silný inštinkt pri komunikácii s ľuďmi, ktorý viete využívať povedzme v roli osobného poradcu, konzultanta, kouča alebo psychológa, no v súčasnom povolaní sa vám tieto danosti zúročiť nedarí. Alebo schopnosť prichádzať s kreatívnymi nápadmi a riešeniami, ktoré sú však neuskutočniteľné v prostredí veľkej firmy, kde každé malé rozhodnutie musí prejsť rukami 10 rozhodovacích článkov. Ak ste v takejto situácii, a teda istotne viete, že ste v labyrinte zablúdili a potrebujete ísť novou cestou, tak kariérna zmena je nie len možná, ale aj nutná.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg