Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Kariéra vs dieťa/rodina

Nastali rýchle časy a nezdá sa, že plánujú odísť. O to dôležitejšia sa stáva voľba jednotlivca pri rozhodovaní sa o svojom životnom štýle a určovaní si životných priorít. Jedna z veľkých otázok pre ako ženy, tak i mužov, je: dieťa, alebo kariéra? Rodina verzus práca a profesionálny úspech? Nech sa tieto dva póly zdajú akokoľvek nezlučiteľné a vzdialené, mnohí dokazujú, že to tak byť nemusí - ak vám nechýba flexibilita, zanietenie pre obe priority, sebadisciplína a množstvo energie. Jednoducho, dá sa to: vytvoriť šťastnú rodinu a taktiež budovať svoju kariéru. Hlavne, keď hovoríme o kariére, ktorá vás baví a tak ide o prácu, ktorú ako prácu nevnímate, skôr pre vás znamená prirodzenú aplikáciu vašich záujmov do praxe, spojená so živobytím.

Realita je však niekedy aj iná - mnoho rodín - otcov a matiek sa pravidelne rozhodne pre neprerušenie kariéry čisto z praktických finančných dôvodov, i keď v ideálnej situácii by volili stopercentnú starostlivosť o rodinu. Alebo naopak - niekedy "bytie doma" rodičovi nestačí a v ideálnej situácii by hľadal uplatnenie v nejakej práci, už len kvôli styku s externým prostredím a pre zachovanie istej rovnováhy vo svojich aktivitách. Pre jeden i druhý tábor, prinášame prehľad toho, ako sa v tejto oblasti orientujú rodiny a konkrétne matky na Slovensku, v zahraničí, ako aj tipy, ako zvládať oba svety naraz.

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg