Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Pred nástupom

 • Choďte na dovolenku. Môže ísť o pár dní na chate, alebo o 2 týždne v exotickej krajine - je to jedno, ale vypnite! Potrebujete načerpať novú energiu a zbaviť sa akejkoľvek prepracovanosti z predchádzajúcej práce. Prvý dojem je dôležitý, a ten neurobíte s klepajúcimi sa rukami a bledou tvárou po nociach strávených za laptopom.
   
 • Komunikujte so svojim budúcim manažérom a personalistami. Dobrý dojem sa vytvára ešte pred vašim prvým dňom. Keď personalista nadhodí poznámku vášmu budúcemu manažérovi: "tá tvoja nová pôsobí ako veľmi milá osoba, ako jediná vrátila brožúru načas", ráta sa to. Manažér sa bude cítiť polichotený tým, že si vás v konečnom dôsledku vybral on (a dokonca aj personalisti súhlasia s jeho rozhodnutím), a uistený, že budete "prezentovateľný" externým ľuďom (a pravdepodobne s vami nebudú problémy).
   
 • Učte sa o firme a odvetví. Vypýtajte si materiály o firme, ak sú k dispozícii (taktiež staré odborné časopisy, ktoré sa určite len tak váľajú po sekretariáte), a študujte. To, čo vám idú povedať v prvom dni, vy chcete vedieť vopred. Pomôže vám to utriediť si myšlienky a množstvo informácií potrebuje čas na dozretie vo vašej mysli.
 • Pripravte si témy a okruhy otázok, ktoré sa budete chcieť spýtať manažéra/personalistu v prvé dni.
   
 • Kúpte si nový oblek/sako/kostým. Len tak, pre radosť (a ak to je niečo, z čoho nemávate radosť, tak len tak, z povinnosti, ako znak nového začiatku), aby vám to neskôr pripomínalo tento kariérny krok, túto zmenu.
   
 • Pripravte svoju rodinu/priateľov na to, že meníte prácu. Pravdepodobne to pre nich znamená, že počas dňa (a niekedy večerov) budete viac zaneprázdnený a nebudete prijímať telefonáty tak často, ako ste zvykli (to je určite "no-no" aspoň v prvé týždne na novej pozícii. Nechcete vyvolať dojem ulievača, ale taktiež v období tréningu je to neslušné voči trénerom). Taktiež to môže znamenať, že budete potrebovať viac podpory od rodiny (partner preberie isté rodinné zodpovednosti, pretože budete chodievať na firemné akcie, alebo tréningy po pracovnej dobe).
   
 • Tip: Získajte referenčné listy od predchádzajúceho zamestnávateľa, kolegu, alebo dobrého priateľa. Ak sú ochotní vám urobiť túto malú službu, požiadajte ich o poslanie týchto referencií priamo vášmu novému nadriadenému ešte pred tým, než začnete.
   
 • PRVÝCH 14 dní na novom mieste
 • DRUHÝCH 14 dní
 • TRETÍCH 14 dní
 • ŠTVRTÝCH 14 dní

Diskusia

K článku ešte nebola založená diskusia. Založiť diskusiu

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg