Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Štvrtých 14 dní

 • Ukážte prvé výsledky! Nemyslíme konečné výsledky, ale NEJAKÉ. Dobre urobenú prezentáciu, alebo pomoc kolegom v nejakej oblasti. Kreatívny a realistický nápad, ako zlepšiť, čo dovtedy na oddelení fungovalo roky. Ľudia naokolo potrebujú mať pocit, že sa "veci okolo vás" dejú, a že ste schopní akcie, výsledkov. To ich upokojí a potvrdia si svoj dobrý dojem z vás, ktorý sa dobre zasadil a bude už len ďalej rásť, ak ho budete dobre polievať.
   
 • Ukážte svoju pravú tvár. Je najvyšší čas, aby ste sa začali aktívne zapájať a vyjadrovať svoje princípy. Ak si neprajete zúčastňovať sa "kolektívneho ohovárania", dajte to jasne vedieť. Ak je pre vás dôležitá dochvíľnosť, slušne, ale aj jasne to vysvetlite kolegovi, na dokument od ktorého ste čakali príliš dlho. Ak vás šéf začína využívať na práce, ktoré si myslíte, že by ste robiť nemali, porozprávajte sa o tom, nech pochopí, že všetko automaticky akceptovať nebudete. Ak vám bol sľúbený tréning, na ktorý ste sa veľmi tešili, pýtajte sa naň. Nech okolie rozumie tomu, že s istými vecami to myslíte vážne a máte od práce a kolektívu isté očakávania.
   
 • Pýtajte si spätnú väzbu. Potrebujete spätnú väzbu na to, čo robíte a ako to robíte. Potrebujete vedieť, či sú vaši interní a externí klienti spokojní s vašimi službami. Spisujte si to. Toto spisovanie a riešenie pripomienok ukáže vášmu šéfovi, že to s profesionalitou myslíte vážne (plus, spísané pozitívne spätné väzby sú dobrým základom na žiadanie zvýšenia platu po skončení skúšobnej doby).
   
 • Začnite nadväzovať kontakty mimo firmy. Snažte sa spoznať konkurenciu, dodávateľov a klientov. Ísť spolu so šéfom na odbornú konferenciu, prípadne na tréning. Chápanie vzťahov, ľudí a hráčov na trhu vám pomôže v ďalšom postupe a očarujúcich výkonoch.
   
 • Blíži sa koniec skúšobnej doby. 1, premyslite si, či chcete ostať v danej firme a v danom sektore. Pomôže vám k tomu aj náš dokument Profesionálneho plánovania. 2, ak áno, majte pripravené spísané výsledky a spätnú väzbu, ktorú ste získali, počas svojich prvých (dvoch alebo viac) mesiacov.
   
 • Pred nástupom
 • PRVÝCH 14 dní na novom mieste
 • DRUHÝCH 14 dní
 • TRETÍCH 14 dní

Diskusia

17.07.2012 03:24:21 - RMvhDbuiXPsHlzjUJre
14.07.2012 23:58:17 - BYaFVpuYRzex
11.07.2012 17:38:04 - PvZZeXBMejqlV
09.07.2012 01:26:57 - QCTCAHqrXk
27.11.2011 11:09:28 - IFJCjzVezxHcJuvE

Čítať celú diskusiu

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg