Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Tretích 14 dní

 • Dajte dokopy svoj popis práce. Ževraj ten ste dostali už pri podpise zmluvy? Áno - ten na papieri! A to je asi tak podstatné, ako to, čo je napísané na krabici od topánok, v ktorej sa už dávno uschovávajú pohľadnice z minulých rokov! Takže - už by ste mali mať dobrý prehľad o tom, čo sa od vás bude očakávať. Ktoré konkrétne úlohy budete mať na starosti vy, a čo nie je vaša parketa. Čím sa to odlišuje od toho, čo bolo oficiálne komunikované na prvotnom popise práce. Na nasledujúcom stretnutí so šéfom tento nový popis práce predostrite a prediskutujte. Upravte ho podľa tejto diskusie a začnite sa tým riadiť!
   
 • Na tom istom stretnutí predebaťte konkrétne ciele vášho šéfa, celého oddelenia, a z toho spoločne derivujte vaše konkretizované ciele. Toto bude odteraz váš najdôležitejší dokument v práci!

 • Toto vyjasnenie si vlastných očakávaní je veľmi dôležitý krok. Poznáme skutočných ľudí, ktorí sa popálili práve na tom, že tento krok preskočili. O pol rok neskôr zistili, že sa sústreďovali na veci, ktoré pre šéfa ako osobu neboli dôležité (to ovplyvnilo ich koncoročné hodnotenie alebo bonusy). Alebo neprepracovali pôvodný popis práce na skutočnú, realistickú verziu v tejto prvotnej etape a až po roku si uvedomili, že ich skutočný popis práce vôbec nenapĺňa a je to presne to, čo robili pred tým a čo ich k smrti nudilo. Ako to skončilo? Odišli z firmy, a boli nahnevaní na to, že im trvalo rok si to uvedomiť!
   
 • Pred nástupom
 • PRVÝCH 14 dní na novom mieste
 • DRUHÝCH 14 dní
 • ŠTVRTÝCH 14 dní

Diskusia

K článku ešte nebola založená diskusia. Založiť diskusiu

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg