Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Vyjednávanie

Každý druhý Slovák si pri pohľade na svoju výplatnú pásku nespokojne povzdychne, vyplynulo z z barometra spokojnosti a motivácie zamestnancov v práci, ktorý v ôsmich krajinách vrátane Slovenska v prvej polovici roku 2007 iniciovala spoločnosť ACCOR Services Slovakia.

Slovensko však v nespokojnosti s platom nie je v Európe výnimkou, nespokojní s platom a benefitmi sú aj zamestnanci v ostatných sledovaných krajinách. Vyššiu spokojnosť s platom ako Slováci vyjadrili Belgičania a v ostatných krajinách sú zamestnanci so svojím ohodnotením ešte nespokojnejší. Najmenej spokojní s platom sú Rumuni (70 %) a Turci (68 %), ale aj Francúzi (67 %), Taliani (67 %) či Španieli (64 %).

Odkiaľ naša nespokojnosť pramení? Faktorov je veľa - od nevyvrátiteľného faktu, že naše platy sú skutočne pod priemerom platov EU, ale úroveň cien rastie rýchlejšie než úroveň platov, až po to, že firmy ešte stále nepochopili, akým spôsobom sa nie-úplne--ideálny plat dá vylepšiť - ako pracovať s benefitmi, na ktorých zamestnancom záleží. O tom však neskôr v e-knižke o platoch, benefitoch a vyjednávaní. Pre začiatok - rýchlokurz 6 zásad pre vyjednávanie.

 

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg