Kariéra bez hraníc 

 English version

 

logo.jpg

 

mojbiznis.gif

Prepustený - Kto? Ja?

Kým to človek nezažije na vlastnej koži, nevie o čom hovorí. Depresia, stres a pochmúrna nálada, ktorá vládne v tímoch, ktoré čakajú na rozhodnutie o tom, kto "ide von" a kto ostáva, sú znášané len buď silou vôle, pozitívnou podporou okolia alebo práškami.


Prepustenie z firmy sa dá prirovnať rozchodu s partnerom. To, či bol partner "dobrý - ten správny", alebo nie, ovplyvní bolesť z rozchodu len sčasti. Tak či tak je rozchod najčastejšie sprevádzaný pocitom neférovosti, zrady, smútku, výčitiek a pochybností o samom sebe a schopnosti tvoriť dlhodobé vzťahy.

 

Podobne je to s núteným odchodom z firmy. V tejto situácii si nechcete uvedomovať, že všetko zlé je na niečo dobré (pravdepodobne to aj tak nebola práca vašich snov, a tá na vás čaká niekde inde), a ani sa nerozpamätávate na to, ako ste často nesúhlasili s rozhodnutiami vašich manažérov. V tej chvíli sa chcete len utápať vo vlastnom smútku alebo hneve, alebo pocite ľútosti. Avšak - musí tomu tak byť? A je tomu na svete všade tak? Poďme sa pozrieť na to, čo prepúšťanie znamená na Slovensku, a ako sa na to dívajú ľudia na východe a na západe od nás a čo znamená psychologický kontrakt.

Ako je to na Slovensku

Hromadné prepúšťanie

Svet a prepúšťanie

Veľká Británia a USA


Ako výpovedi predísť

Neplatná výpoveď

Zoznam krokov, čím sa riadiť

Príležitosti pre mňa


Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o.
E-mail: stanka.svecova@gmail.com, Skype: karierazahranicami
2007 © Yeminee, s.r.o.

webdesign © bart.sk

EPICORFinalne_logo_accenture.jpgLogo.gifLogo_Proactive_HR.jpgNEWlogo.jpglogo2.jpglogo_big.jpgeducation_text_-_zmena_loga.jpgtarget.jpgAIESEC_logo_modrenabielom.jpg